ACML-0603-102-T
DigiKey Part Number
535-ACML-0603-102-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACML-0603-102-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACML-0603-102-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0603-102-T
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 800mOhm
EDA/CAD Models
ACML-0603-102-T Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)