ACML-0402H-121-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 52.548
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Image for ACML-0402H-121-T is not available
ACML-0402H-121-T
DigiKey Part Number
535-ACML-0402H-121-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0402H-121-T
Description
BEAD 120 OHMS @ 100MHZ 0.500 A 2
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 500mA 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz