929850-01-35-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-35-RA
Description
CONN RCPT 35POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
35 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.34.62000kr.34.62
10kr.31.45300kr.314.53
100kr.27.71150kr.2,771.15
500kr.23.55474kr.11,777.37
1.000kr.20.09083kr.20,090.83
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB