929850-01-34-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-34-RA
Description
CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
Additional Resources
In-Stock: 10
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.33.67000kr.33.67
10kr.30.55200kr.305.52
100kr.26.91960kr.2,691.96
500kr.22.88170kr.11,440.85
1.000kr.19.51674kr.19,516.74
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB