929850-01-13-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-13-RA
Description
CONN RCPT 13POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
13 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.13.88000kr.13.88
10kr.12.09700kr.120.97
100kr.10.80720kr.1,080.72
500kr.9.00622kr.4,503.11
1.000kr.7.71965kr.7,719.65
5.000kr.6.84473kr.34,223.65
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB