929834-02-30-RK
DigiKey Part Number
3M156864-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-02-30-RK
Description
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 30 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.210" (5.33mm)
Series
Overall Contact Length
0.545" (13.84mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.20.16000kr.20.16
10kr.18.30400kr.183.04
100kr.16.12770kr.1,612.77
500kr.13.70860kr.6,854.30
1.000kr.11.69261kr.11,692.61
5.000kr.10.48303kr.52,415.15
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2518
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
In-Stock: 719
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM