929850-01-30-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-30-RA
Description
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
Additional Resources
In-Stock: 8
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.29.67000kr.29.67
10kr.26.95800kr.269.58
100kr.23.75280kr.2,375.28
500kr.20.18974kr.10,094.87
1.000kr.17.22064kr.17,220.64
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB