929647-02-31-I
DigiKey Part Number
3M156516-31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929647-02-31-I
Description
CONN HEADER VERT 31POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 31 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.210" (5.33mm)
Series
Overall Contact Length
0.545" (13.84mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.68.22000kr.68.22
10kr.61.37100kr.613.71
100kr.54.84610kr.5,484.61
500kr.45.95232kr.22,976.16
1.000kr.40.61594kr.40,615.94
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2784
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM