929500-01-31-RK
DigiKey Part Number
929500E-01-31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929500-01-31-RK
Description
CONN HEADER R/A 31POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 31 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.295" (7.49mm)
Series
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Insulation Height
0.110" (2.79mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.21.18000kr.21.18
10kr.19.21000kr.192.10
100kr.16.92270kr.1,692.27
500kr.14.38420kr.7,192.10
1.000kr.12.26891kr.12,268.91
5.000kr.10.99972kr.54,998.60
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 690
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
In-Stock: 855
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM