SIT8924BA-22-33E-8.192000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BA-22-33E-8.192000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BA-22-33E-8.192000
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8924BA-22-33E-8.192000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V