Z8F0831QJ020SG
DigiKey Part Number
269-4640-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z8F0831QJ020SG
Description
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Customer Reference
Detailed Description
eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH
Category
Number of I/O
25
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
20MHz