32.768K12.5PI/SM26BRC
DigiKey Part Number
3155-32.768K12.5PI/SM26BRCTR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-32.768K12.5PI/SM26BRCCT-ND - Cut Tape (CT)
3155-32.768K12.5PI/SM26BRCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
32.768K12.5PI/SM26BRC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 40 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)