YC358TJK-074K7L
DigiKey Part Number
YC358T-4.7KTR-ND - Tape & Reel (TR)
YC358T-4.7KCT-ND - Cut Tape (CT)
YC358T-4.7KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC358TJK-074K7L
Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 2512
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YC358TJK-074K7L Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
YAGEO
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
DDRAM, SDRAM
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)