YC358TJK-07100RL
DigiKey Part Number
YC358T-100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC358TJK-07100RL
Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YC358TJK-07100RL Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
YAGEO
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
DDRAM, SDRAM
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
100
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)