YC324-FK-07210KL
DigiKey Part Number
YC324-FK-07210KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC324-FK-07210KL
Description
RES ARRAY 4 RES 210K OHM 2012
Detailed Description
210k Ohm ±1% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
YC324-FK-07210KL Models
Category
Power Per Element
125mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
210k
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)