YC324-FK-07100KL
DigiKey Part Number
13-YC324-FK-07100KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC324-FK-07100KLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-YC324-FK-07100KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC324-FK-07100KL
Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 2012
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100k Ohm ±1% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YC324-FK-07100KL Models
Category
Power Per Element
125mW
Manufacturer
YAGEO
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
100k
Package / Case
2012, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)