YC248-JR-07330RL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | YC248-JR-07330RL |
Description | RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1606 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | YC248-JR-07330RL Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer YAGEO | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Resistance (Ohms) 330 | Package / Case 1606, Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm) |
Number of Resistors 8 | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Pins 16 | Base Product Number |
Power Per Element 62.5mW |