YC248-JR-07330RL
DigiKey Part Number
13-YC248-JR-07330RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC248-JR-07330RLCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC248-JR-07330RL
Description
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1606
Detailed Description
330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
YC248-JR-07330RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
330
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Power Per Element
62.5mW