YC164-JR-073R9L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
3.9 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
YC164-JR-073R9L
DigiKey Part Number
YC164J-3.9TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC164-JR-073R9L
Description
RES ARRAY 4 RES 3.9 OHM 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
YC164-JR-073R9L Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
3.9
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW