YC124-JR-0733RE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 2.043
Datasheet
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
YC124-JR-0733RE
DigiKey Part Number
YC124-JR-0733RE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC124-JR-0733RE
Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW