YC124-JR-07220RL
DigiKey Part Number
YC124J-220TR-ND - Tape & Reel (TR)
YC124J-220CT-ND - Cut Tape (CT)
YC124J-220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC124-JR-07220RL
Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804
Detailed Description
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
YC124-JR-07220RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
220
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Power Per Element
62.5mW