TC164-JR-134K3L
DigiKey Part Number
13-TC164-JR-134K3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-134K3L
Description
RES CHIP 164
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
4.3k
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Pins
8
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW