SR2010KK-07680RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 827
Stackpole Electronics Inc
680 Ohms ±10% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR2010KK-07680RL
DigiKey Part Number
SR2010KK-07680RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR2010KK-07680RL
Description
RES 680 OHM 10% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR2010KK-07680RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)