SR1210JR-07680RL is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 8.814
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
680 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR1210JR-07680RL
DigiKey Part Number
SR1210JR-07680RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR1210JR-07680RL
Description
RES 680 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR1210JR-07680RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)