SR0402FR-7T10RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 44.884
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 15.317
Datasheet
Panasonic Industry
Rohm Semiconductor
10 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film