SMCJ28A-AT/TR13
DigiKey Part Number
13-SMCJ28A-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMCJ28A-AT/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMCJ28A-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ28A-AT/TR13
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 33.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V