SMCJ14A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMCJ14A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMCJ14A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMCJ14A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ14A/TR13
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 64.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
64.7A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V