SMBJ220CA/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 3.000
Datasheet
356V Clamp 1.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
SMBJ220CA/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ220CA/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ220CA/TR7
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.7A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
246V