SMBJ13A-AT/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
21.5V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
SMBJ13A-AT/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ13A-AT/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13A-AT/TR7
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V