SMBJ120A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMBJ120A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ120A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ120A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ120A/TR13
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V