SMAJ64CA-AT/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ64CA-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ64CA-AT/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ64CA-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ64CA-AT/TR13
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V