SMAJ43A/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4.580
Datasheet
69.4V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ43A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMAJ43A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ43A/TR7
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V