SMAJ350A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ350A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ350A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ350A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ350A/TR13
Description
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
567V Clamp 700mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
567V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
700mA
Series
Power - Peak Pulse
400W
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
350V
Voltage - Breakdown (Min)
391V