SMAJ33A-AT/TR13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ33A-AT/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ33A-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ33A-AT/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ33A-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ33A-AT/TR13
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V