SMAJ24A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ24A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ24A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ24A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ24A/TR13
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V