SMAJ15A/TR7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4.294
Datasheet
24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ15A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMAJ15A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ15A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ15A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ15A/TR7
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V