SMA6L15A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMA6L15A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMA6L15A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMA6L15A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6L15A/TR7
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMAF
Detailed Description
24.4V Clamp 24.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAF
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.6A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V