SC1808KKX7RWBB681 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 7.976
Datasheet
680 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
SC1808KKX7RWBB681
DigiKey Part Number
SC1808KKX7RWBB681-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC1808KKX7RWBB681
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SC1808KKX7RWBB681 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)