SA190CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
308V Clamp 1.6A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AC (DO-15)
SA190CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SA190CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA190CA/TR13
Description
TVS DIODE 190VWM 308VC DO204AC
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
308V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.6A
Series
Power - Peak Pulse
500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
190V
Voltage - Breakdown (Min)
211V