RT1206CRD07178KL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
Vishay Dale
Similar
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
178 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206CRD07178KL
DigiKey Part Number
RT1206CRD07178KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206CRD07178KL
Description
RES SMD 178K OHM 0.25% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206CRD07178KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)