RT1206BRE07866KL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
Panasonic Industry
In Stock: 918
Datasheet
Susumu
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
866 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206BRE07866KL
DigiKey Part Number
RT1206BRE07866KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206BRE07866KL
Description
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206BRE07866KL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)