RT0805CRD0717K8L is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
17.8 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RT0805CRD0717K8L
DigiKey Part Number
RT0805CRD0717K8L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805CRD0717K8L
Description
RES SMD 17.8KOHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0805CRD0717K8L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)