RT0603CRD07174KL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 10.566
Panasonic Industry
In Stock: 741
Datasheet
Susumu
In Stock: 0
Susumu
174 kOhms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RT0603CRD07174KL
DigiKey Part Number
RT0603CRD07174KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0603CRD07174KL
Description
RES SMD 174KOHM 0.25% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0603CRD07174KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)