RT0603BRD0754R9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2.427
Datasheet
Upgrade
Susumu
Upgrade
54.9 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film