RT0402BRE0752K3L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 25.387
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1.935
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay
Susumu
Susumu
52.3 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film