RSF200JB-73-1K5
DigiKey Part Number
13-RSF200JB-73-1K5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF200JB-73-1K5
Description
RES 1.5K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSF200JB-73-1K5 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)