RSF100JT-73-470R
DigiKey Part Number
RSF100JT-73-470R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JT-73-470R
Description
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
470 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)