RSF100JR-52-9R1
DigiKey Part Number
RSF100JR-52-9R1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JR-52-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
9.1 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)