RSF100JB-73-22K
DigiKey Part Number
13-RSF100JB-73-22K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JB-73-22K
Description
RES 22K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
22 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSF100JB-73-22K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)