RL2512GK-070R015L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 27.886
Datasheet
15 mOhms ±2% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
RL2512GK-070R015L
DigiKey Part Number
13-RL2512GK-070R015L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL2512GK-070R015L
Description
RES 0.015 OHM 2% 1W 2512
Detailed Description
Temperature Coefficient
±1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)